سجل الآن

تسجيل دخول

فقدت كلمة المرور

فقدت كلمة المرور الخاصة بك؟ الرجاء إدخال عنوان البريد الإلكتروني الخاص بك. ستتلقى رابطا وستنشئ كلمة مرور جديدة عبر البريد الإلكتروني.

أضف سؤال جديد

يجب عليك تسجيل الدخول لطرح سؤال.

تسجيل دخول

سجل الآن

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

اکسیژن خون از این قسمت بدن خارج میشود

اکسیژن خون از این قسمت بدن خارج میشود، اکسیژن از بینی و دهان وارد بدن و از ریه‌ها وارد جریان خون می‌شود. اکسیژن موجود در جریان خون، در جایگزینی سلول‌های فرسوده، تأمین انرژی لازم بدن، کمک به عملکرد سیستم ایمنی و موارد دیگر مؤثر است. پایین‌بودن سطح اکسیژن خون نشان‌دهنده وجود مشکلی در یا سیستم گردش خون .

تولید گلبول‌های قرمز پس از چند هفته زندگی در ارتفاعات افزایش می‌یابد و در نتیجه موجب افزایش غلظت هموگلوبین برای انتقال اکسیژن به بدن می‌شود عزمه این مکانیسم‌ها علی‌بالرغم على عكس سطح اکسیژن پایین، بدن را يعتمد على استعداد ليكون می‌سازد تا اکسیژن کافی به هر سلول برسد.

اکسیژن خون از این قسمت بدن خارج میشود

با وجود استفاده از تکنیک های دیگر، اکسیژن رسانی از طریق غشا خارج از بدن ، گزینه نهایی در بیماران مبتلا به هیپوکسمی شریانی شدید می باشد. خون وریدی حداکثر تا 4 لیتر در دقیقه از طریق اکسیژن ساز غشایی، عبور داده می شود و تا سقف 100 ٪با اکسیژن اشباع {{شده}} و با حذف 50 ٪دی اکسید کربن از آن .

عن Yasmeen Omar


تابعني