سجل الآن

تسجيل دخول

فقدت كلمة المرور

فقدت كلمة المرور الخاصة بك؟ الرجاء إدخال عنوان البريد الإلكتروني الخاص بك. ستتلقى رابطا وستنشئ كلمة مرور جديدة عبر البريد الإلكتروني.

أضف سؤال جديد

يجب عليك تسجيل الدخول لطرح سؤال.

تسجيل دخول

سجل الآن

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.Morbi adipiscing gravdio, sit amet suscipit risus ultrices eu.Fusce viverra neque at purus laoreet consequa.Vivamus vulputate posuere nisl quis consequat.

یکی از فرزندان حضرت زینب که در صحرای کربلا به شهادت رسید

یکی از فرزندان حضرت زینب که در صحرای کربلا به شهادت رسید، حسینیه {الرائعة}- در میان شهدای کربلا دو فرزند به حضرت زینب (س) منتسب {{شده}} اند. انتساب ایشان به حضرت زینب (س) و چگونگی به شهادت رسیدن این دو فرزند رشید حضرت زینب کبری (س) و عبدالله بن جعفر با استناد به دانشنامۀ ۱۴ جلدی امام حسین (ع) در پی می‌آید. یکی از فرزندان عبدالله بن جعفر .

فرزندان حضرت زینب. ذخیره مقاله با فرمت پی دی اف. حضرت زینب (علیهاالسلام) در سال ۱۷ق. با عبدالله بن جعفر طیار ازدواج کرد و از وی چهار پسر داشت به نام‌های: علی، عون، عباس، محمد؛ و یک دختر به نام ام کلثوم. عون ، محمد در واقعه کربلا به شهادت رسیدند. [۱] شیخ مفید، محمد، الارشاد، ج۲ .

یکی از فرزندان حضرت زینب که در صحرای کربلا به شهادت رسید

با سلام خدمت عزیزانی که این {{مطلب}} و این متن را مطالعه می کنید ليس لديك أي شيء الوحيد هنگامی که در گوگل جستجو می کردیم متوجه شدیم که جمله یکی از فرزندان حضرت زینب که در صحرای کربلا به شهادت رسید بسیار جستجو می‌شود و .

همان‌طور که دیدیم؛ در تعداد و نام فرزندان عبدالله بن جعفر از حضرت زینب (س) اختلاف ‌نظر وجود دارد که این مسألة در توصيل‌های تاریخی، طبیعی است. اما آنچه در آن تفاهم‌ نظر وجود دارد این است که به هر حال؛ دو فرزند عبدالله بن جعفر به نام‌های «عون» و «محمد» در کربلا به شهادت رسیدند. [12]

محمّد یکی از فرزندان عبدالله بن جعفر طیّار است که در واقعۀ کربلا، شهید شد و عَون اکبر، یکی دیگر از فرزندان عبدالله بن جعفر طیّار است. حسینیه {الرائعة}- در میان شهدای کربلا دو فرزند به حضرت زینب (س) منتسب {{شده}} اند. انتساب ایشان به حضرت زینب (س) و چگونگی به شهادت رسیدن این دو فرزند رشید .

در روز عاشورا، وقتی نوبت به جوانان هاشمی رسید. فرزندان زینب کبری (سلام الله علیها) نیز خود را آماده مقاومة کردند. حضرت زینب (سلام الله علیها) در این موقع که فرزندان دلبند خود را راهی مقاومة با دشمنان دین و قرآن می کرد، حالتی دگرگون داشت. او عقیله بنی هاشم است. او نائبه الامام است.

عن Yasmeen Omar


تابعني